انواع صندوق فروشگاهی

انواع صندوق فروشگاهی

انواع صندوق فروشگاهی از جهت نوع سیستم عامل آنها در این مقاله به این شرح ارائه شده است که توصیه می شود قبل از خرید صندوق فروشگاهی برای فروشگاه خود و یا خرید صندوق مکانیزه برای کسب و کارتان این مطلب را بخوانید.

اگر بخواهیم صندوق های مکانیزه فروش یا صندوق فروشگاهی را از این زاویه نگاه کنیم باید بگوییم که صندوق های مکانیزه فروش در کل دو نوع می باشند. صندوق فروشگاهی دارای سیستم عامل و صندوق های برنامه ریزی شده از قبل.

صندوق فروشگاهی دارای سیستم عامل یعنی همان نوع اول همانند رایانه ای است که باید سیستم عاملی مانند ویندوز داشته باشد و بعد از آن یک نسخه نرم افزار فروشگاهی حسابداری روی آن نصب شود که جهت استفاده در مشاغل مختلف شخصی سازی و برنامه نویسی شده است.

بعنوان مثال نرم افزار فروشگاهی دشت همکاران سیستم برای فروشگاه های عمومی و عادی که عملیات خاص ندارند مورد استفاده قرار می گیرد که این نرم افرار ها با عنوان نرم افزار خرید و فروش، نرم افزار سوپرمارکت، نرم افزار فروشگاه پوشاک یا هر صنف دیگری که محاسبات خاص و پیچیده ای نداشته باشد. اما بعضی از اصناف باید نرم افرار مخصوص کسب و کار خود را تهیه کنند مانند نرم افزار فروش طلا، نرم افزار حسابداری شرکت حمل و نقل و غیره، که در محاسبات خود حسابداری خاص خودشان را دارند.

بعضی از نرم افزار های فروشگاهی قابلیت تاچ و لمسی هم دارند که برای استفاده صندوق های فروشگاهی و همچنین دستگاه های All In One که دارای صفحه نمایش لمسی هستند کاربرد دارد و برای آنها فرم های مخصوص دستگاه های تاچ طراحی شده است البته این صندوق با کیوسک سفارش گیر غذا متفاوت است.

صندوق-فروشگاهی

نرم افزار دشت همکاران سیستم از جمله نرم افزار های فروشکاهی هست که امکان تاچ برای آن طراحی شده است و شما می توانید به راحتی از قابلیت های لمسی آن استفاده کنید که بسیار راحت و آسان ثبت فاکتور می کنید.

از اصل موضوع مقاله دور نشویم، این نوع صندوق های فروشگاهی مستقل هستند و خریدار بعد از خرید صندوق فروشگاهی می تواند سیستم عامل مورد نیازش اعم از ویندوز، لینوکس و... را نصب کند و اقدام به خرید نرم افزار فروشگاهی مورد نیازش کند.

صندوق فروشگاهی برنامه ریزی شده یعنی همان نوع دوم  از قبل برای کاربرد خاصی طراحی و برنامه نویسی شده است. ظاهر فیزیکی و نرم افزار این صندوق مکانیزه متفاوت از مابقی صندوق های فروش می باشد.

صندوق مکانیزه میوه فروشی ها را دیده اید؟ نه صفحه نمایش دارد نه امکانات پیچیده دیگری، حتی ترازوی داخلی دارد که بعد از قرار دادن میوه روی آن و انتخاب محصول مورد نظر خودش قیمت را محاسبه می کند با میوه بعدی جمع میکند و در نهایت پرینت یا صورت حساب را از پرینتر صدور فیش داخلی که در آن تعبیه شده است چاپ میکند.

این مثال ساده ای بود که شاید خیلی هم شبیه به صندوق فروشگاهی نوع اول باشد، حتی بعضی این نوع صندوق مکانیزه یا پوز فروشگاهی را در دسته نوع اول قرار دهند. اما کسب و کار هایی وجود دارند که نیاز به صندوق فروشگاهی مخصوص خود دارند و این پوز های فرشگاهی برای آنها کاربردی ندارد. یا محاسبات پیچیده ای دارند و یا نحوه ورود و خروج اطلاعات و فاکتور های آن ها متفاوت هستند.

امیدواریم با مطالعه این مقاله بتوانید هنگام خرید صندوق فروشگاهی یا همان صندوق مکانیزه دقت بیشتری نمایید.

صندوق فروشگاهی یا صندوق مکانیزه فروش ZEC

شرکت سام تدبیر نمایندگی رسمی و انحصاری محصولات ZEC در ایران ارائه کننده انواع صندوق های فروشگاهی ZEC با خدمات پس از فروش و گارانتی آماده فروش ویژه این محصول به هموطنان عزیز می باشد لذا جهت خرید صندوق فروشگاهی ZEC و یا لیست مدل های آن و توضیحاتی درباره امکانات صندوق فروشگاهی ZEC اینجا کلیک کنید

قیمت صندوق فروشگاهی یا صندوق مکانیزه فروش

جهت اطلاع از قیمت انواع صندوق فروشگاهی یا صندوق مکانیزه فروش اینجا کلیک نمایید.

جهت آشنایی با کیوسک سفارش گیر رستوران اینجا کلیک کنید

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه ما، از آخرین اخبار، رخداد ها و حواشی روز با خبر باشید.