خدمات هاست و دامنه سام هاست

چگونه می توانیم یک وب سایت ایجاد کنیم؟

یک وب سایت دارای سه بخش کلی می‌باشد. اولین بخش، دامین یا دامنه (نام آدرس اینترنتی) وب سایت می‌باشد. بخش بعدی و بسیار مهم یک سایت، هاست یا فضای میزبانی برای وب سایت شما می‌باشد که در واقع محل قرارگیری اطلاعات و فایل های سایت شما می‌باشد. بخش سوم، محتوای سایت شما می باشد که در صفحات وب سایت شما به بازدیدکنندگان سایتتان نمایش داده می‌شود. محتوای یک سایت می تواند به دو حالت استاتیک (ثابت) و داینامیک (پویا) باشد. حالت وب سایت های استاتیک معمولا مناسب افراد یا مشاغلی است که میخواهند کاتالوگی از محصولات یا خدمات خود را ارائه دهند و نیازی به تغییر و بروز رسانی محتوای سایتشان نداشته باشند، راه اندازی یک سایت استاتیک نیازمند دانش طراحی صفحات وب (html و css) می‌باشد. و اما حالت وب سایت‌های داینامیک مناسب برای افراد یا مشاغلی است که نیاز به بروز رسانی مداوم اطلاعات سایتشان دارند، اینگونه وب سایت‌ها معمولا بر پایه محتواگرا راه اندازی می‌شوند.

 

 

 

 

 

 

میزبانی وب یا هاست چیست؟

زمانی که به یک سایت مراجعه می‌کنیم و خروجی آن وب سایت را به صورت صفحات متنی یا تصویری مشاهده می‌کنیم، نتیجه‌ی بارگیری یک سری فایل و اطلاعات از کامپیوتر میزبانی است که سرور (server) نامیده می‌شود. بنابراین یکی از ملزومات راه اندازی یک وب سایت، داشتن هاستینگ و یا سرویس میزبانی وب از یک سرور معتبر و قدرتمند می‌باشد تا میزبانی امن برای فایل‌ها و اطلاعات وب سایتتان باشد.
 

 

دامنه چیست؟

دامین یا دامنه همان آدرس اینترنتی وب سایت شما است. شما می توانید با توجه به فیلد کاریتان دامنه مورد نظرتان را در سایت سام هاست جستجو و ثبت نمایید. 
ما در سام هاست، دامنه های ir, com, net, org, info, biz و ws را ثبت می کنیم. همچنین شما می توانید، دامنه فعلی سایت خودتان را برای تمدید به ناحیه کاربری خودتان یا هاستینگ خود را در سام هاست منتقل کنید

 

                                                     

 

در خبرنامه ما عضو شوید

با عضویت در خبرنامه ما، از آخرین اخبار، رخداد ها و حواشی روز با خبر باشید.